EDELHOLZ - parketta, padló egy életre

GYIK - Fa falburkolatok

Gyakran felmerülő kérdések fa falburkolatainkról

 

Milyen alapanyagból készülnek az EDELHOLZ fa falburkolatok?

Az általunk gyártott fa falburkolatok, parketták és svédpadlók kizárólag a legkiválóbb minőségű tölgyfából készülnek. Legyen szó tömör vagy rétegelt szerkezetű fa falburkolatról, alapanyagként csak tölgyfát használunk fel.

Honnan származik az EDELHOLZ fa falburkolatok alapanyaga?

Az EDELHOLZ fa falburkolatok, ahogy minden más EDELHOLZ termék is, csakis kiváló minőségű, tudatos fenntartható erdőgazdálkodást folytató magyar állami erdészetekből származó tölgyfából és kőrisfából készül. Kollégáink az erdőben személyesen választják ki a legjobb rönköket, ahonnan zalalövői üzemünkbe kerülve a legszigorúbb minőségbiztosítási standardoknak megfelelően készítjük el belőlük fa falburkolatainkat és más termékeinket.

Milyen anyagokkal kezelik a fa falburkolatok felületét?

Az általunk gyártott fa falburkolatok, és minden más termék – svédpadlók, parketták, lépcsők, kastélypadlók, étkezőasztalok, ülőkék - egytől egyig a legkiválóbb magas minőségű, káros anyagtól mentes oxidatív, lenolajos felületkezelést kapják.

Ezek az olajok és waxok természetes növényi kivonatok, melyek különböző ásványi anyagokat is tartalmaznak. A megszáradt anyagok ártalmatlanok emberre és állatra egyaránt, minőségük még a gyermekjátékokkal szemben támasztott követelményeknek is megfelel. Felületkezeléseinkről részletesen itt olvashat.

Egyszerű tisztítani a fa falburkolatokat?

Fa falburkolataink tisztítása és ápolása is rendkívül egyszerű, a kevés, ám pontos odafigyelés pedig egy emberöltőn keresztül fogja meghálálni gondoskodásunkat. Fa falburkolatainkhoz elsősorban száraz tisztítást ajánljuk, de nedves tisztítással is takaríthatók. Ezekről a pontos tisztítási módokról itt olvashat részletesen.

Vannak olyan svédpadlók a kollekcióban, amik felületükben megegyeznek a fa falburkolatokkal?

Igen, bizonyos svédpadló típusaink hasonlóak az egyes fa falburkolatokhoz, így létrehozható általuk egyfajta fal-padlóharmónia, amely úgy hat, mintha a padló felkúszna a falra. Amennyiben ezt a vizuális hatást szeretné elérni, kérje szakértő kollégáink segítségét.

Plafonra is kerülhet Edelholz fa falburkolat?

Igen, akár plafonra is kerülhet fa falburkolat. Ugyanakkor ebben az esetben is fontos, hogy a burkolási útmutatóban foglaltakat a telepítés előtt és közben is maradéktalanul betartsák.

Csak faltól falig lehet Edelholz fa falburkolatot telepíteni?

Nem, az Edelholz fa falburkolatokat nem kell, hogy faltól falig telepítsük. Esztétikus lezárási megoldásainknak köszönhetően részlegesen is lefedhetünk falfelületeket, így csak kreativitásunk szab határt annak, hogyan is használjuk a fa falburkolatokat. Záróprofiljainkról érdeklődjön szakértő kollégáinknál.

Milyen természetes változásokon megy át a fa falburkolatok színe az évek során?

Mint minden fafelület, így a fa falburkolat is napfény (UV) hatására természetes elszíneződésnek van kitéve, amely egy természetes érési folyamata a fának. Takaró felületek alatt (képek, polcok, tükrök és egyéb takarások) a falburkolatot kevesebb napfény éri, így ez az érési folyamat egyáltalán nem, vagy sokkal enyhébb mértékben történik meg. Ezeken a részeken a fa falburkolat világos maradhat, amely különbség az összehasonlítás során szembetűnő lehet.

Fontos, hogy a fenti természetes folyamat nem képezi reklamáció tárgyát, erre a problémára a jótállás nem terjed ki. Javasoljuk, hogy óvja falburkolatát árnyékolókkal a közvetlen napsütéstől, és kerülje a falburkolat különböző tárgyakkal történő takarását is!

Hogyan érdemes megvilágítani az Edelholz fa falburkolatokat?

Az Edelholz fa falburkolatokat érdemes felülről érkező súrlófénnyel megvilágítani. Ez a megvilágítási mód szépen kiemeli a fa természetes struktúráját és élővé teszi azt. Burkolórendszereinknek köszönhetően ráadásul ez a megvilágítás esztétikusan elrejthető. Takaróelemeinkről érdeklődjön szakértő kollégáinknál.

Természetes fény segítségével ezt a hatást akkor érhetjük el, ha a fény oldalirányból érkezik a falburkolatra. Azonban, ha a falburkolatot természetes fénynek tesszük ki, akkor minden esetben tartsuk szem előtt a fa színének természetes érési folyamatait, amiről feljebb írtunk bővebben.

Megváltozik mesterséges fény hatására a fa falburkolatok színe?

Mesterséges fénnyel való megvilágítás esetén maga a fa falburkolat színe nem változik meg, ennek ellenére mégis úgy tűnhet, hogy más színű a burkolat, mint természetes fénynél. Ezt a jelenséget a megvilágításra használt világító test színhőmérséklete okozza - vagyis vagy túl meleg, vagy túl hideg az abból érkező fény. Amennyiben úgy érzi, a fa falburkolat színe megváltozik mesterséges fénynél, konzultáljon világítástechnikai szakértővel, aki segít kiválasztani a megfelelő színhőmérsékletű világítást otthonába.

Hány év garancia van az Edelholz falburkolatokra?

Az Edelholz falburkolatokra a burkolási és ápolási útmutatóban előírtak betartása mellett 25 év szerkezeti és 5 év felületkezelési garanciát biztosítunk.

Hova nem telepíthető Edelholz falburkolat?

Kerülje falburkolataink fektetését pincehelyiségekbe, vizes, nyirkos helyiségekbe, fürdőszobákba, zárt térben lévő medence köré, szaunaburkolatként! A magas relatív páratartalom és nedvesség a burkolat dagadásához, akár teljes tönkremeneteléhez vezethet!

Kerülje továbbá falburkolataink fűtéscsövek, fűtőtestek, kandallók, kályhák stb. közvetlen környezetébe történő beépítést, mivel a magas hősugárzás extrém módon szárítja a fát! Ennek következtében a fa jelentősen fugásodhat az illesztéseknél, vetemedhet, extrém esetben el is repedhet és tönkremehet!

Mire kell figyelni a falburkolat tervezésekor?

Kivitelezés megkezdése előtt ismerjük meg a falban futó víz- és villanyvezetékek pontos helyét! Ezen ismeretek hiányában a párnafák falra történő felfúrása során átfúrhatjuk a vezetékeket.

Mire kell figyelni a fa falburkolat telepítése előtt?

Fa falburkolataink telepítés előtt kérjük olvassa el burkolási útmutatónkat, és az ott leírtakat pontosan tartsa be. Fontos, hogy a burkolandó falfelület legyen sík és teljesen száraz. Ehhez az új betonfalaknak legalább 60 napos száradási idő szükséges. Frissen festett, ki nem száradt falra se kezdje meg a burkolást, mivel a fal a burkolat alatt nem fog tudni kiszáradni, és ez a fal penészesedéséhez, valamint a falburkoló vetemedéséhez vezet. A telepítés előtt tisztítsuk meg a falfelületet a szennyeződésektől: a zsírtól, olajtól, a festék- és ragasztómaradványtól!

Mennyire bonyolult a fa falburkolat telepítése?

Fa falburkolat kollekciónk tervezésénél elsődleges szempont volt a könnyű és gyors szerelhetőség kialakítása. Falpanel rendszereink ezért keskeny párnafára szereltek, rögzítésüket pedig rejtett kapcsolódások biztosítják. A fa falburkolatok elemeinek pontos kapcsolódása érdekében, az egyes panelek oldalait nútféderes kialakítással láttuk el. Ezeknek az egyszerű és könnyen kezelhető kapcsolódási módoknak köszönhetően, a falburkolatok gyorsan és egyszerűen felszerelhetők. Javasoljuk, hogy a telepítéssel bízzon meg szakértőt, és tartsa be a burkolási útmutatóban leírtakat!

Kerülhet fa falburkolat falfűtésre?

Nem, nem kerülhet fa falburkolat olyan falra, amelyben falfűtés van. Ennek oka, hogy rendszerünkben az egyes burkolati elemeket párnafákra rögzítve helyezzük fel a falra, amely következtében a fal és a lapok között légrés keletkezik. Az így létrejött légrés miatt a fűtés nem tudja átadni megfelelő hatásfokkal melegét. Továbbá, mivel a párnafákat a falhoz mechanikusan rögzítjük, fennáll a veszély, hogy a falban futó fűtőcsövecskék szerelés közben megsérülnek.

Szerelhető-e TV, polc a fa falburkolatokra?

Amennyiben TV-t, egyéb polcot stb. szeretne a burkolt falfelületen elhelyezni, erről a kivitelezés megkezdését megelőzően egyeztessen a burkolást végző szakemberrel!

Katalógus letöltése

Katalógus letöltése

Padló, parketta kiszállítás az alábbi megyékbe: Bács-Kiskun – Kecskemét, Baranya – Pécs, Békés – Békéscsaba, Borsod-Abaúj-Zemplén – Miskolc, Csongrád-Csanád – Szeged, Fejér – Székesfehérvár, Győr-Moson-Sopron – Győr, Hajdú-Bihar – Debrecen, Heves – Eger, Jász-Nagykun-Szolnok – Szolnok, Komárom-Esztergom – Tatabánya, Nógrád - Salgótarján, Pest – Budapest, Somogy – Kaposvár, Szabolcs-Szatmár-Bereg – Nyíregyháza, Tolna – Szekszárd, Vas – Szombathely, Veszprém – Veszprém, Zala - Zalaegerszeg