Főoldal / Trendek és Hírek / 100%-ban hulladékmentes gyártás környezetünk védelmében

100%-ban hulladékmentes gyártás környezetünk védelmében

Minden egyes fapadló - legyen szó halszálka parkettáról vagy svédpadlóról –, falburkolat és étkezőasztal, amely elhagyja manufaktúránkat, minimum egy emberöltőre készül. Éppen ezért, erdeink védelme, gyártási folyamataink hulladék-, és pazarlásmentessége számunkra mindennél fontosabb. Büszkék vagyunk rá, hogy 2020-ra elértük, hogy termékeink mindegyike hulladékmentesen készüljön!

 

Tudatos erdőgazdálkodásból származó fapadló, falburkolat és étkezőasztal

Az egész az erdőben kezdődik; ezért minden általunk gyártott fapadló, falburkolat és étkezőasztal alapanyagául kizárólag hazai, tudatos erdőgazdálkodásból származó fát használunk fel. Vagyis minden kivágott fa helyett minimum egy újabb kerül elültetésre.

 

Ökotudatos termékpaletta tervezés

A hulladékmentesség a tervezőasztalon kezdődik. Alapanyagaink maximális felhasználásának érdekében termékpalettánkat úgy alakítottuk ki, hogy a kivágott fa minden millimétere felhasználásra kerüljön egyik-vagy másik termékünkben, vagy annak alkotóelemében.

 

Zero waste fapadlók, falburkolatok és étkezőasztalok

A fapadlók, falburkolatok és étkezőasztalok tervezésekor a zero waste elvet követjük. A faanyag feldolgozásának első lépéseként szétválasztjuk az asztalos árut – ebből alkotjuk meg étkezőasztalainkat és ülőkéinket -, és azt a fűrészárut, amelyből fapadlóink készülnek. Utóbbi feldolgozásakor ismét szortírozunk, meghatározzuk miből lesz kastélypadló, svédpadló, vagy halszálka parketta. Majd a gyártás során pedig a legapróbb elemeket is felhasználjuk rétegelt termékeinkben.

 

Az utolsó fűrészporszem is hasznosul

Szó szerint még az utolsó porszemet is hasznosítjuk. A feldolgozás során keletkezett fűrészport, faforgácsot és minden nemű fahulladékot összegyűjtünk, aprítunk, majd tölgyfa brikettet készítünk belőle, amely kiváló fűtőanyag a téli hónapokra.

Katalógus letöltése

Katalógus letöltése

Padló, parketta kiszállítás az alábbi megyékbe: Bács-Kiskun – Kecskemét, Baranya – Pécs, Békés – Békéscsaba, Borsod-Abaúj-Zemplén – Miskolc, Csongrád-Csanád – Szeged, Fejér – Székesfehérvár, Győr-Moson-Sopron – Győr, Hajdú-Bihar – Debrecen, Heves – Eger, Jász-Nagykun-Szolnok – Szolnok, Komárom-Esztergom – Tatabánya, Nógrád - Salgótarján, Pest – Budapest, Somogy – Kaposvár, Szabolcs-Szatmár-Bereg – Nyíregyháza, Tolna – Szekszárd, Vas – Szombathely, Veszprém – Veszprém, Zala - Zalaegerszeg